Masters sæson 2019 – 2020

 

Pr. 12/11

Nr.  Klub K V U T Mål P
1 Fjordager 7 6 0 1 21 9 18
2 BBB 7 3 2 2 16 12 11
3 Langtved 7 3 2 2 13 14 11
4 Nr. Åby 7 2 4 1 9 9 10
5 Holluf Pile 7 3 1 3 11 15 10
6 Kildemosen 2 7 2 1 3 11 12 7
7 Strib IF 6 2 1 3 10 12 7
8 OSI 6 1 2 2 7 10 5
9 Kerteminde 4 1 1 2 8 9 4
10 Søndersø 4 0 2 2 2 6 2

 

Runde 1                    
Mandag 21/10                  
Sp. sted Dommer Kl. K-nr Hold   Hold Resultat  
                     
Fjordager Kristian H Jensen 19:00 4000 Holluf Pile Kildemosen 2 1 3  
Østbirkvej 21 Peter Nielsen 19:00 4001 Langtved Fjordager 2 7  
5240 Odense Nø Kristian H Jensen 19:30 4002 Holluf Pile Langtved 1 1  
  Peter Nielsen 19:30 4003 Kildemosen 2 Fjordager 0 1  
  Kristian H Jensen 20:00 4004 Holluf Pile Fjordager 1 4  
  Peter Nielsen 20:00 4005 Kildemosen 2 Langtved 4 0  
                     

Ny Dato 25.11.19

                   
Strib Jan Christensen 19:00 4006 OSI Strib IF      
Ny Billeshavevej 1 – 3 Hans Bebe 19:00 4007 Søndersø Kerteminde      
5500 Middelfart Jan Christensen 19:30 4008 OSI Søndersø      
  Hans Bebe 19:30 4009 Strib IF Kerteminde      
  Jan Christensen 20:00 4010 OSI Kerteminde      
  Hans Bebe 20:00 4011 Strib IF Søndersø      
                     
Runde 2                    
Mandag 28/10                  
Sp. sted Dommer Kl. K-nr Hold   Hold Resultat  
                     
BBB Sebastian Røhling 19:30 4012 Holluf Pile BBB 2 1  
Brændekildevej 30 Jan Christensen 19:30 4013 Kildemosen 2 Nr. Åby 1 1  
5250 Odense SV Sebastian Røhling 20:00 4014 Holluf Pile Nr. Åby 3 1  
  Jan Christensen 20:00 4015 Kildemosen 2 BBB 2 3  
  Sebastian Røhling 20:30 4016 BBB Nr. Åby 2 3  
                     
Fjordager Chris Andersen 19:00 4017 Langtved OSI 1 1  
Østbirkvej 21   19:00 4018 Fjordager Strib IF 3 0 UK
5240 Odense Nø   19:30 4019 Langtved Strib IF 3 0 UK
   Chris Andersen 19:30 4020 Fjordager OSI 1 0  
                     
Runde 3                    
Mandag 4/11                  
Sp. sted Dommer Kl. K-nr Hold   Hold Resultat  
                     
BBB Sebastian Røhling 19:30 4021 Søndersø BBB 0 0  
Brændekildevej 30 Chris Andersen 19:30 4022 Kerteminde Nr. Åby 1 2  
5250 Odense SV Sebastian Røhling 20:00 4023 Søndersø Nr. Åby 0 0  
  Chris Andersen 20:00 4024 Kerteminde BBB 2 2  
                     
Strib IF Jan Christensen 19:00 4025 Holluf Pile OSI 3 2  
Ny Billeshavevej 1 – 3 Hans Bebe 19:00 4026 Kildemosen 2 Strib IF 0 4  
5500 Middelfart Jan Christensen 19:30 4027 Holluf Pile Strib IF 0 3  
  Hans Bebe 19:30 4028 Kildemosen 2 OSI 1 2  
                     
Runde 4                    
Mandag 11/11                  
Sp. sted Dommer Kl. K-nr Hold   Hold Resultat  
                     
Kerteminde Jesper Faros 19:00 4029 Langtved Søndersø 3 0  
Kerteminde Stadion Casper Fynbo 19:00 4030 Fjordager Kerteminde 2 4  
Ved hallen Jesper Faros 19:30 4031 Langtved Kerteminde 3 1  
  Casper Fynbo 19:30 4032 Fjordager Søndersø 3 2  
                     
BBB Kristian H. Jensen 19:30 4033 OSI BBB 1 3  
Brændekildevej 30 Preben Dahl 19:30 4034 Strib IF Nr. Åby 1 1  
5250 Odense SV Kristian H. Jensen 20:00 4035 OSI Nr. Åby 0 0  
  Preben dahl 20:00 4036 Strib IF BBB 2 5  
                     
Runde 5                    
Mandag 18/11                  
Sp. sted Dommer Kl. K-nr Hold   Hold Resultat  
                     
Søndersø Preben dahl 19:00 4037 Holluf Pile Søndersø 2 1  
Ullerupvænget 2 Kristian H. Jensen 19:00 4038 Kildemosen 2 Kerteminde 2 2  
5471 Søndersø Preben Dahl 19:30 4039 Holluf Pile Kerteminde 2 0  
  Kristian H. Jensen 19:30 4040 Kildemosen 2 Søndersø 1 3  
                     

BEMÆRK NY DATO

                   

Mandag 25/11

                   
                     
BBB Henning Lolck 19:30 4041 Langtved BBB      
Brændekildevej 30 Manfred Hansen 19:30 4042 Fjordager Nr. Åby      
5250 Odense SV Henning Lolck 20:00 4043 Langtved Nr. Åby      
  Manfred Hansen 20:00 4044 Fjordager BBB      
                     

Slut efterår

   
   
Runde 6                  
Mandag 13/1                  
Sp. sted Dommer Kl. K-nr Hold   Hold Resultat    
                   
Langvedt   19:00 4045 Holluf Pile Kildemosen 2      
Langtvedvej 11   19:00 4046 Langtved Fjordager        
5540 Ullerslev   19:30 4047 Holluf Pile Langtved        
    19:30 4048 Kildemosen 2 Fjordager        
    20:00 4049 Holluf Pile Fjordager        
    20:00 4050 Kildemosen 2 Langtved        
                     
Søndersø   19:00 4051 OSI Strib IF        
Ullerupvænget 2   19:00 4052 Søndersø Kerteminde        
5471 Søndersø   19:30 4053 OSI Søndersø        
    19:30 4054 Strib IF Kerteminde        
    20:00 4055 OSI Kerteminde        
    20:00 4056 Strib IF Søndersø        
                     
Runde 7                    
Mandag 20/1                  
Sp. sted Dommer Kl. K-nr Hold   Hold Resultat    
                     
BBB   19:30 4057 Holluf Pile BBB        
Brændekildevej 30   19:30 4058 Kildemosen 2 Nr. Åby        
5250 Odense SV   20:00 4059 Holluf Pile Nr. Åby        
    20:00 4060 Kildemosen 2 BBB        
    20:30 4061 BBB Nr. Åby        
                     
Fjordager   19:00 4062 Langtved OSI        
Østbirkvej 21   19:00 4063 Fjordager Strib IF        
5240 Odense Nø   19:30 4064 Langtved Strib IF        
    19:30 4065 Fjordager OSI        
                     
Runde 8                    
Mandag 27/1                  
Sp. sted Dommer Kl. K-nr Hold   Hold Resultat    
                     
Nr. Åby   19:00 4066 Søndersø BBB        
Idrætvej 7   19:00 4067 Kerteminde Nr. Åby        
5580 Nr.Åby   19:30 4068 Søndersø Nr. Åby        
    19:30 4069 Kerteminde BBB        
                     
Strib IF   19:00 4070 Holluf Pile OSI        
Ny Billeshavevej 1 – 3   19:00 4071 Kildemosen 2 Strib IF        
5500 Middelfart   19:30 4072 Holluf Pile Strib IF        
    19:30 4073 Kildemosen 2 OSI        
                     
Runde 9                    
Mandag 3/2                    
Sp. sted Dommer Kl. K-nr Hold   Hold Resultat    
                     
Fjordager   19:00 4074 Langtved Søndersø        
Østbirkvej 21   19:00 4075 Fjordager Kerteminde        
5240 Odense Nø   19:30 4076 Langtved Kerteminde        
    19:30 4077 Fjordager Søndersø        
                     
BBB   19:30 4078 OSI BBB        
Brændekildevej 30   19:30 4079 Strib IF Nr. Åby        
5250 Odense SV   20:00 4080 OSI Nr. Åby        
    20:00 4081 Strib IF BBB        
                     
Runde 10                    
Mandag 17/2                  
Sp. sted Dommer Kl. K-nr Hold   Hold Resultat    
                     
    19:00 4082 Holluf Pile Søndersø        
    19:00 4083 Kildemosen 2 Kerteminde        
    19:30 4084 Holluf Pile Kerteminde        
    19:30 4085 Kildemosen 2 Søndersø        
                     
Nr. Åby   19:00 4086 Langtved BBB        
Idrætvej 7   19:00 4087 Fjordager Nr. Åby        
5580 Nr.Åby   19:30 4088 Langtved Nr. Åby        
    19:30 4089 Fjordager BBB