Masters sæson 2020 – 2021

 

Nr.  Klub K V U T Mål P
1 Strib IF              
2 OSI              
3 BBB              
4 Kerteminde              
5 Langtved              
6 Kildemosen              
7 Holluf-Pile              
8 OB              
9 TPI              
10 Fjordager              
11 Nr. Åby              
12 Lumby IF 88              
12 Årslev              
14 Næsby              

 

Runde 1

                 
Mandag 26/10                  
Sp. sted Dommer Kl. K-nr Hold   Hold

Resultat

                   
                   
Strib IF Gert Irming 19.00 4000 Strib OSI    
Ny Billeshavevej 1-3 Hans Bebe 19.00 4001 BBB Kerteminde    
5500 Middelfart Gert Irming 19.30 4002 Strib Kerteminde    
  Hans Bebe 19.30 4003 BBB OSI    
                   
                   
Kildemosen Kristian H Jensen 19.00 4004 Langtved Kildemosen    
Kildemosevej 22 Peter Nielsen 19.00 4005 Holluf Pile OB    
5000 Odense C Kristian H Jensen 19.30 4006 Langtved Holluf Pile    
  Peter Nielsen 19.30 4007 OB Kildemosen    
                   
                   
Lumby IF 88 Keld Jeppesen 19.00 4008 TPI Fjordager    
Cecilievej 4 Prvoslav Pavlovic 19.00 4009 Nr. Åby Lumby    
5270 Odense N Keld Jeppesen 19.30 4010 TPI Nr. Åby    
  Prvoslav Pavlovic 19.30 4011 Fjordager Lumby    
2 x 30. minutter Keld Jeppesen 20.00-21.00 4012 Årslev Næsby    
                   

 

Runde 2

                 
Mandag 9/11                  
Sp. sted Dommer Kl. K-nr Hold   Hold

Resultat

Strib IF   19.00 4013 Årslev Strib    
Ny Billeshavevej 1-3   19.00 4014 Næsby OSI    
5500 Middelfart   19.30 4015 Årslev OSI    
    19.30 4016 Næsby Strib    
                   
                   
Kildemosen   19.00 4017 BBB Langtved    
Kildemosevej 22   19.00 4018 Kerteminde Kildemosen    
5000 Odense C   19.30 4019 BBB Kildemosen    
    19.30 4020 Kerteminde Langtved    
                   
                   
Fjordager   19.00 4021 Holluf Pile TPI    
Østbirkvej 21   19.00 4022 OB Fjordager    
5240 Odense NØ   19.30 4023 Holluf Pile Fjordager    
    19.30 4024 OB TPI    
                   

 

Runde 3

                 
Mandag 30/11                  
Sp. sted Dommer Kl. K-nr Hold   Hold Resultat
Lumby IF 88   19.00 4025 Nr. Åby Årslev    
Cecilievej 4   19.00 4026 Lumby Næsby    
5270 Odense N   19.30 4027 Nr Åby Næsby    
    19.30 4028 Lumby Årslev    
                   
                   
Strib IF   19.00 4029 Strib Langtved    
Ny Billeshavevej 1-3   19.00 4030 OSI Kildemosen    
5500 Middelfart   19.30 4031 Strib Kildemosen    
    19.30 4032 OSI Langtved    
                   
                   
BBB   19.45 4033 BBB Holluf Pile    
Brændekildevej 30   19.45 4034 Kerteminde OB    
5250 Odense SV   20.15 4035 BBB OB    
    20.15 4036 Kerteminde Holluf Pile    
                   

 

Runde 4

                 
Mandag 7/12                  
Sp. sted Dommer Kl. K-nr Hold   Hold Resultat
Fjordager   19.00 4037 Langtved TPI    
Østbirkvej 21   19.00 4038 Kildemosen Fjordager    
5240 Odense NØ   19.30 4039 Langtved Fjordager    
    19.30 4040 Kildemosen TPI    
                   
                   
Nr. Åby   19.00 4041 Holluf Pile Nr. Åby    
Idrætsvej 7   19.00 4042 OB Lumby    
5580 Nr. Åby   19.30 4043 Holluf Pile Lumby    
    19.30 4044 OB Nr. Åby    
                   
                   
Årslev   19.00 4045 Årslev BBB    
Kirkevej 14 A   19.00 4046 Næsby Kerteminde    
5792 Årslev   19.30 4047 Årslev Kerteminde    
    19.30 4048 Næsby BBB    
                   
    Efterår slut      
                 

 

Runde 5

                 
Mandag 11/1                  
Sp. sted Dommer Kl. K-nr Hold   Hold Resultat
Lumby IF 88   19.00 4049 Langtved Nr. Åby    
Cecilievej 4   19.00 4050 Kildemosen Lumby    
5270 Odense N   19.30 4051 Langtved Lumby    
    19.30 4052 Kildemosen Nr. Åby    
                   
                   
Årslev   19.00 4053 Holluf Pile Årslev    
Kirkevej 14 A   19.00 4054 OB Næsby    
5792 Årslev   19.30 4055 OB Årslev    
    19.30 4056 Holluf Pile Næsby    
                   
                   
Fjordager   19.00 4057 TPI Strib    
Østbirkvej 21   19.00 4058 Fjordager OSI    
5240 Odense NØ   19.30 4059 TPI OSI    
    19.30 4060 Fjordager Strib    
                   

 

Runde 6

                 
Mandag 8/2                  
Sp. sted Dommer Kl. K-nr Hold   Hold Resultat
BBB   19.45 4061 Nr. Åby BBB    
Brændekildevej 30   19.45 4062 Lumby Kerteminde    
5250 Odense SV   20.15 4063 Nr. Åby Kerteminde    
    20.15 4064 Lumby BBB    
                   
                   
Kildemosen   19.00 4065 Årslev Langtved    
Kildemosevej 22   19.00 4066 Næsby Kildemosen    
5000 Odense C   19.30 4067 Årslev Kildemosen    
    19.30 4068 Næsby Langtved    
                   
                   
Strib IF   19.00 4069 Strib Holluf Pile    
Ny Billeshavevej 1-3   19.00 4070 OSI OB    
5500 Middelfart   19.30 4071 Strib OB    
    19.30 4072 OSI Holluf Pile    
                   

 

Runde 7

                 
Mandag 1/3                  
Sp. sted Dommer Kl. K-nr Hold   Hold Resultat
Fjordager   19.00 4073 BBB TPI    
Østbirkvej 21   19.00 4074 Kerteninde Fjordager    
5240 Odense NØ   19.30 4075 Kerteninde TPI    
    19.30 4076 BBB Fjordager    
                   
                   
Nr. Åby   19.00 4077 Nr. Åby Strib    
Idrætsvej 7   19.00 4078 Lumby OSI    
5580 Nr. Åby   19.30 4079 Nr. Åby OSI    
    19.30 4080 Lumby Strib    
                   
                   
Kildemosen   19.00-20.00 4081 Langtved OB    
Kildemosevej 22   19.00-20.00 4082 Kildemosen Holluf Pile    
5000 Odense C   2 x 30 minutter      
                   
                   

 

Runde 8

                 
Mandag 22/3                  
Sp. sted Dommer Kl. K-nr Hold   Hold Resultat
Fjordager   19.00 4083 Årslev TPI    
Østbirkvej 21   19.00 4084 Næsby Fjordager    
5240 Odense NØ   19.30 4085 Næsby TPI    
    19.30 4086 Årslev Fjordager    
                   
                   
BBB   19.45-20.45 4087 Strib BBB    
Brændekildevej 30   19.45-20.45 4088 OSI Kerteminde    
5250 Odense SV   2 x 30 minutter      
                   

 

Runde 9

                 
Mandag 12/4                  
Sp. sted Dommer Kl. K-nr Hold   Hold Resultat
Lumby IF 88   19.00-20.00 4089 Nr. Åby Fjordager    
Cecilievej 4   19.00-20.00 4090 Lumby TPI    
5270 Odense N   2 x 30 minutter      
                   
    Slut 2020-2021