Oldboys sæson 2019 – 2020

 

Pr. 27/2

Nr. Klub K V U T Mål P
1 OB 6 22 19 1 2 102 25 58
2 BK Posten 22 18 1 3 76 22 55
3 Langtved 22 16 1 5 62 38 49
4 Søhus/Stige Boldklub 22 13 3 6 74 45 42
5 DSIO Pink Army 20 12 2 6 51 39 38
6 Årslev 22 10 3 9 45 47 33
7 B.67 20 9 3 8 38 43 30
8 KRIF 22 6 2 14 50 78 20
9 FK Utopia 20 5 3 12 33 53 18
10 Gong Gong 20 4 2 14 39 69 14
11 Teleholdet 22 3 5 14 34 69 14
12 Sanderum 22 1 3 18 16 92 6

 

Runde 1

                     

Mandag 21/10

                   
Sp.sted Dommer Kl. K-nr. Hold   Hold Resultat    
                       
Vindinge Jesper Faros 19:00 1000 Gong Gong DSIO Pink Army 2 6    
Skolevej 15 Poul E Bak 19:00 1001 KRIF BK Posten 0 5    
5800 Nyborg Jesper Faros 19:30 1002 Gong Gong BK Posten 2 6    
  Poul E Bak 19:30 1003 KRIF DSIO Pink Army 3 4    
  Jesper Faros 20:00 1004 Gong Gong KRIF 2 4    
  Poul E Bak 20:00 1005 DSIO Pink Army BK Posten 0 2    
                       
Søhus/Stige Poul Løvendal 19:30 1006 Søhus/Stige Boldklub Årslev 3 2    
Bispeengen 3 Keld Jeppesen 19:30 1007 FK Utopia B.67 0 1    
5270 Odense N Poul Løvendal 20:00 1008 Søhus/Stige Boldklub FK Utopia 6 2    
  Keld Jeppesen 20:00 1009 B.67 Årslev 1 2    
  Poul Løvendal 20:30 1010 Søhus/Stige Boldklub B.67 9 1    
  Keld Jeppesen 20:30 1011 Årslev FK Utopia 2 2    
                       
OB Henrik B Pedersen 19:30 1012 OB 6 Langtved 4 0    
Sdr. Boulevard 172 Klaus J Pedersen 19:30 1013 Sanderum Teleholdet 2 2    
5000 Odense C Henrik B Pedersen 20:00 1014 OB 6 Sanderum 7 0    
  Klaus J Pedersen 20:00 1015 Langtved Teleholdet 3 1    
  Henrik B Pedersen 20:30 1016 Sanderum Langtved 0 4    
  Klaus J Pedersen 20:30 1017 Teleholdet OB 6 3 6    
                       

Runde 2

                     

Mandag 28/10

                   
Sp.sted Dommer Kl. K-nr. Hold   Hold Resultat    
                       
Søhus/Stige Gert Irming 19:00 1018 KRIF Søhus/Stige Boldklub 3 7    
Bispeengen 3 Manfred Hansen 19:00 1019 BK Posten Årslev 2 0    
5270 Odense N Gert Irming 19:30 1020 KRIF Årslev 4 5    
  Manfred Hansen 19:30 1021 BK Posten Søhus/Stige Boldklub 2 3    
                       
Langtved Klaus j. Pedersen 19:00 1022 FK Utopia OB 6 1 7    
Langtvedvej 11 Poul Løvendal 19:00 1023 B.67 Langtved 1 5    
5540 Ullerslev Klaus j. Pedersen 19:30 1024 FK Utopia Langtved 1 2    
  Poul Løvendal 19:30 1025 B.67 OB 6 2 3    
                       

Runde 3

                     

Mandag 4/11

                   
Sp.sted Dommer Kl. K-nr. Hold   Hold Resultat    
                       
Søhus/Stige Keld Jeppesen 19:00 1026 Gong Gong Søhus/Stige Boldklub 1 2    
Bispeengen 3 Poul Løvendal 19:00 1027 DSIO Pink Army Årslev 3 2    
5270 Odense N Keld Jeppesen 19:30 1028 Gong Gong Årslev 2 3    
  Poul Løvendal 19:30 1029 DSIO Pink Army Søhus/Stige Boldklub 5 1    
                       
Vindinge Kristian H Jensen 19:00 1030 KRIF FK Utopia 4 1    
Skolevej 15 Casper Fynbo 19:00 1031 BK Posten B.67 5 0    
5800 Nyborg Kristian H Jensen 19:30 1032 KRIF B.67 0 1    
  Casper Fynbo 19:30 1033 BK Posten FK Utopia 3 2    
                       

Runde 4

                     

Mandag 11/11

                   
Sp.sted Dommer Kl. K-nr. Hold   Hold Resultat    
                       
Søhus/Stige Chris Andersen 19:00 1034 Søhus/Stige Boldklub OB 6 2 2    
Bispeengen 3 Sebastian Røhling 19:00 1035 Årslev Langtved 0 4    
5270 Odense N Chris Andersen 19:30 1036 Søhus/Stige Boldklub Langtved 3 7    
  Sebastian Røhling 19:30 1037 Årslev OB 6 0 4    
                       
Sanderum Keld Jeppesen 19:00 1038 FK Utopia Sanderum 5 1    
Holkebjergvej 45 Poul Løvendal 19:30 1039 B.67 Teleholdet 2 1    
5250 Odense Sv Keld Jeppesen 19:30 1040 FK Utopia Teleholdet 3 1    
  Poul Løvendal 19:30 1041 B.67 Sanderum 6 1    
                       

Runde 5

                     

Mandag 18/11

                   
Sp.sted Dommer Kl. K-nr. Hold   Hold Resultat    
                       
Årslev   19:45 1042 Søhus/Stige Boldklub Sanderum 3 0    
Kirkevej 14A   19:45 1043 Årslev Teleholdet 3 0    
5792 Årslev   20:15 1044 Søhus/Stige Boldklub Teleholdet 3 0    
    20:15 1045 Årslev Sanderum 3 0    
                       
OB Henrik B. Pedersen 19:00 1046 OB 6 Gong Gong 4 3    
  Klaus J. Pedersen 19:00 1047 Langtved DSIO Pink Army 3 2    
  Henrik B. Pedersen 19:30 1048 OB 6 DSIO Pink Army 5 1    
  Klaus J. Pedersen 19:30 1049 Langtved Gong Gong 1 5    
                       

Runde 6

                     

Mandag 25/11

                   
Sp.sted Dommer Kl. K-nr. Hold   Hold Resultat    
                       
Sanderum Prvoslav Pavlovic 20.00 1050 Sanderum KRIF 0 0    
Holkebjergvej 45 Keld Jeppesen 20:00 1051 Teleholdet BK Posten 0 2    
5250 Odense Sv Prvoslav Pavlovic 20:30 1052 Sanderum BK Posten 0 6    
  Keld Jeppesen 20:30 1053 Teleholdet KRIF 2 1    
                       
Otterup Preben Dahl 19:00 1054 Gong Gong FK Utopia 2 1    
Bryggerivej 2 Kristian H. Jensen 19:00 1055 DSIO Pink Army B.67 2 2    
5450 Otterup Preben Dahl 19:30 1056 Gong Gong B.67 0 2    
  Kristian H. Jensen 19:30 1057 DSIO Pink Army FK Utopia 1 0    
                       

Runde 7

                     

Mandag 2/12

                   
Sp.sted Dommer Kl. K-nr. Hold   Hold Resultat    
                       
OB Henrik B. Pedersen 19:30 1058 KRIF OB 6 0 8    
Sdr. Boulevard 172 Hans Eriksen 19:30 1059 BK Posten Langtved 2 3    
5000 Odense C Henrik B. Pedersen 20:00 1060 BK Posten OB 6 2 1    
  Hans Eriksen 20:00 1061 KRIF Langtved 4 2    
                       
Sanderum Keld Jeppesen 20:00 1062 Sanderum Gong Gong 2 2    
Holkebjergvej 45 Gert Irming 20:00 1063 Teleholdet DSIO Pink Army 1 4    
5250 Odense SV Keld Jeppesen 20:30 1064 Sanderum DSIO Pink Army 2 3    
  Gert Irming 20:30 1065 Teleholdet Gong Gong 0 3    
                       

Slut efterår

   
 

Runde 8

                   

Mandag 6/1

                   
Sp.sted Dommer Kl. K-nr. Hold   Hold Resultat    
                       
Vindinge Anders V. Hansen 19:00 1066 Gong Gong DSIO Pink Army 2 3    
Skolevej 15 Jesper Faros 19:00 1067 KRIF BK Posten 0 4    
5800 Nyborg Anders V. Hansen 19:30 1068 Gong Gong BK Posten 0 1    
  Jesper Faros 19:30 1069 KRIF DSIO Pink Army 1 4    
  Anders V. Hansen 20:00 1070 Gong Gong KRIF 2 6    
  Jesper Faros 20:00 1071 DSIO Pink Army BK Posten 1 4    
                       
Søhus/Stige   19:00 1072 Søhus/Stige Boldklub Årslev 3 0 UK  
Bispeengen 3 Poul Løvendal 19:00 1073 FK Utopia B.67 0 3    
5270 Odense N Poul Løvendal 19:30 1074 Søhus/Stige Boldklub FK Utopia 4 0    
    19:30 1075 B.67 Årslev 3 0 UK  
  Poul Løvendal 20:00 1076 Søhus/Stige Boldklub B.67 0 0    
    20:00 1077 Årslev FK Utopia 0 3 UK  
                       

Ullerslev Kultur og fritidscenter

Gert Irming 20:00 1078 OB 6 Langtved 4 0    
Skolevej 2 Henning Lolck 20:00 1079 Sanderum Teleholdet 0 2    
5540 Ullerslev Gert Irming 20.30 1080 OB 6 Sanderum 9 1    
  Henning Lolck 20:30 1081 Langtved Teleholdet 5 1    
  Gert Irming 21:00 1082 Sanderum Langtved 0 3    
  Henning Lolck 21:00 1083 Teleholdet OB 6 0 6    
                       

Runde 9

                     

Mandag 13/1

                   
Sp.sted Dommer Kl. K-nr. Hold   Hold Resultat    
                       
Søhus/Stige Keld Jeppesen 19:00 1084 KRIF Søhus/Stige Boldklub 1 3    
Bispeengen 3 Poul Løvendal 19:00 1085 BK Posten Årslev 3 3    
5270 Odense N Keld Jeppesen 19:30 1086 KRIF Årslev 2 3    
  Poul Løvendal 19:30 1087 BK Posten Søhus/Stige Boldklub 5 2    
                       
Ullerslev kultur og fritidscenter Anders V. Hansen 20:00 1088 FK Utopia OB 6 0 5    
Skolevej 2 Chris Andersen 20:00 1089 B.67 Langtved 1 1    
5540 Ullerslev Anders V. Hansen 20:30 1090 FK Utopia Langtved 2 3    
  Chris Andersen 20:30 1091 B.67 OB 6 1 2    
                       

Runde 10

                     

Mandag 20/1

                   
Sp.sted Dommer Kl. K-nr. Hold   Hold Resultat    
                       
Årslev Keld Jeppesen 19.30 1092 Gong Gong Søhus/Stige Boldklub 1 6    
Kirkevej 14A Poul Løvendal 19.30 1093 DSIO Pink Army Årslev 0 0    
5792 Årslev Keld Jeppesen 20:00 1094 Gong Gong Årslev 3 5    
  Poul Løvendal 20:00 1095 DSIO Pink Army Søhus/Stige Boldklub 4 3    
                       
Vindinge Anders V. Hansen 19:00 1096 KRIF FK Utopia 1 3    
Skolevej 15 Jesper Faros 19:00 1097 BK Posten B.67 7 0    
5800 Nyborg Anders V. Hansen 19:30 1098 KRIF B.67 3 2    
  Jesper Faros 19:30 1099 BK Posten FK Utopia 3 0    
                       

Runde 11

                     

Mandag 27/1

                   
Sp.sted Dommer Kl. K-nr. Hold   Hold Resultat    
                       
OB Hans Eriksen 19.30 1100 Søhus/Stige Boldklub OB 6 2 4    
Sdr. Boulevard 172 Anders V. Hansen 19:30 1101 Årslev Langtved 1 2    
5000 Odense C Hans Eriksen 20:00 1102 Søhus/Stige Boldklub Langtved 1 2    
  Anders V. Hansen 20:00 1103 Årslev OB 6 3 0    
                       
Sanderum Preben Dahl 20:00 1104 FK Utopia Sanderum 5 2    
Holkebjergvej 45 Henning Lolck 20:00 1105 B.67 Teleholdet 3 2    
5250 Odense SV Preben Dahl 20:30 1106 FK Utopia Teleholdet 2 2    
  Henning Lolck 20:30 1107 B.67 Sanderum 6 0    
                       

Runde 12

                     

Mandag 3/2

                   
Sp.sted Dommer Kl. K-nr. Hold   Hold Resultat    
                       
Søhus/Stige   20:00 1108 Søhus/Stige Boldklub Sanderum 6 1    
Bispeengen 3 Keld Jeppesen 20:00 1109 Årslev Teleholdet 2 2    
5270 Odense N   20:30 1110 Søhus/Stige Boldklub Teleholdet 2 2    
  Keld Jeppesen 20:30 1111 Årslev Sanderum 6 1    
                       
OB Chris Andersen 19:30 1112 OB 6 Gong Gong 10 1    
Sdr. Boulevard 172 Henrik B. Pedersen 19.30 1113 Langtved DSIO Pink Army 2 0    
5000 Odense C Chris Andersen 20:00 1114 OB 6 DSIO Pink Army 1 0    
  Henrik B. Pedersen 20.00 1115 Langtved Gong Gong 3 1    
                       

Runde 13

                     

Mandag 17/2

                   
Sp.sted Dommer Kl. K-nr. Hold   Hold Resultat    
                       
Sanderum Chris Andersen 20.00 1116 Sanderum KRIF 0 4    
Holkebjergvej 45 Preben Dahl 20:00 1117 Teleholdet BK Posten 1 5    
5250 Odense SV Chris Andersen 20.30 1118 Sanderum BK Posten 2 5    
  Preben Dahl 20:30 1119 Teleholdet KRIF 5 4    
                       
Ny dato og sted Keld Jeppesen 19:30 1120 Gong Gong FK Utopia        
Mandag den 2/3 Peter Nielsen 19:30 1121 DSIO Pink Army B.67        
Ullerupvænget 2 Keld Jeppesen 20:00 1122 Gong Gong B.67        
5471 Søndersø Peter Nielsen 20:00 1123 DSIO Pink Army FK Utopia        
                       

Runde 14

                     

Mandag 24/2

                   
Sp.sted Dommer Kl. K-nr. Hold   Hold Resultat    
                       
Ullerslev kultur og fritidscenter Anders V. Hansen 20:00 1124 KRIF OB 6 2 8    
Skolevej 2 Gert Irming 20:00 1125 BK Posten Langtved 1 0    
5540 Ullerslev Anders V. Hansen 20:30 1126 BK Posten OB 6 1 2    
  Gert Irming 20:30 1127 KRIF Langtved 3 7    
                       
Sanderum Keld Jeppesen 20:00 1128 Sanderum Gong Gong 1 2    
Holkebjergvej 45 Poul Løvendal 20:00 1129 Teleholdet DSIO Pink Army 3 5    
5250 Odense SV Keld Jeppesen 20:30 1130 Sanderum DSIO Pink Army 0 3    
  Poul Løvendal 20:30 1131 Teleholdet Gong Gong 3 3