Oldboys sæson 2020 – 2021

 

Nr. Hold K V U Mål Mål P
1 DSIO              
2 Søhus- Stige              
3 KRIF              
4 Årslev              
5 BK Posten              
6 FK Utopia              
7 Odense Boldklub              
8 B. 67              
9 GongGong              
10 Kildemosen              
11 Langtved              
12 SKFIF              

 

 

Runde 1

                 
Mandag 26/10                
Sp.sted Dommer Kl. K-nr. Hold   Hold Resultat
Søhus-Stige Preben Dahl 19.00 1000 DSIO Søhus-stige    
Bispeengen 3 Chris Andersen 19.00 1001 KRIF Årslev    
5270 Odense N Preben Dahl 19.30 1002 DSIO Årslev    
  Chris Andersen 19.30 1003 KRIF Søhus-Stige    
                   
                   
OB Henrik B Pedersen 19.45 1004 Posten FK Utopia    
Sdr. Boulevard 172 Claus Jørgen Pedersen 19.45 1005 OB B. 67    
5000 Odense C Henrik B Pedersen 20.15 1006 Posten OB    
  Claus Jørgen Pedersen 20.15 1007 B. 67 FK Utopia    
                   
                   

Ullerslev Kultur og Fritidscenter

Skolevej 2

5540 Ullerslev

Poul Løvendahl 20.00 1008 GongGong Kildemosen    
    20.00 1009 Langtved SKFIF    
  Poul Løvendahl 20.30 1010 GongGong Langtved    
    20.30 1011 Kildemosen SKFIF    
                   
                   

 

 

Runde 2

                 
Mandag 16/11                
Sp.sted Dommer Kl. K-nr. Hold   Hold Resultat
Posten   19.00 1012 KRIF Posten    
Kildemosevej 20   19.00 1013 Årslev FK Utopia    
5000 Odense C   19.30 1014 KRIF FK Utopia    
    19.30 1015 Årslev  Posten    
                   
                   
Kildemosen   19.00 1016 OB GongGong    
Kildemosevej 22   19.00 1017 B. 67 Kildemosen    
5000 Odense C   19.30 1018 OB Kildemosen    
    19.30 1019 B. 67 GongGong    
                   
                   
Skt. Klemens-Fangel   19.00 1020 Langtved DSIO    
Ved Skt. Klemens Hallen   19.00 1021 SKFIF Søhus-Stige    
Dahlsvej 1   19.30 1022 Langtved Søhus-Stige    
5260 Odense S   19.30 1023 SKFIF DSIO    
                   
                   

 

 

Runde 3

                 
Mandag 7/12                
Sp.sted Dommer Kl. K-nr. Hold   Hold Resultat
Søhus-Stige   19.00 1024 DSIO Posten    
Bispeengen 3   19.00 1025 Søhus-Stige FK Utopia    
5270 Odense N   19.30 1026 DSIO FK Utopia    
    19.30 1027 Søhus-Stige Posten    
                   
                   
OB   19.45 1028 KRIF OB    
Sdr. Boulevard 172   19.45 1029 Årslev B. 67    
5000 Odense C   20.15 1030 KRIF B. 67    
    20.15 1031 Årslev OB    
                   
                   
Skt. Klemens-Fangel   19.00-20.00 1032 Langtved Kildemosen    
Ved Skt. Klemens Hallen   19.00-20.00 1033 SKFIF GongGong    
Dahlsvej 1                  
5260 Odense S  

Spilletid 2×30 minutter

         
                   
    Efterår slut      
                   
                   

 

Runde 4

                 
Mandag 18/1                
Sp.sted Dommer Kl. K-nr. Hold   Hold Resultat
Kildemosen   19.00 1034 Posten GongGong    
Kildemosevej 22   19.00 1035 FK Utopia Kildemosen    
5000 Odense C   19.30 1036 Posten Kildemosen    
    19.30 1037 FK Utopia GongGong    
                   
                   
Skt. Klemens-Fangel   19.00 1038 OB Langtved    
Ved Skt. Klemens Hallen   19.00 1039 B. 67 SKFIF    
Dahlsvej 1   19.30 1040 OB SKFIF    
5260 Odense S   19.30 1041 B. 67 Langtved    
                   
                   
Søhus-Stige   19.00-20.00 1042 DSIO KRIF    
Bispeengen 3   19.00-20.00 1043 Søhus-Stige Årslev    
5270 Odense N                  
   

Spilletid 2×30 minutter

         
                   
                   

 

Runde 5

                 
Mandag 15/2                
Sp.sted Dommer Kl. K-nr. Hold   Hold Resultat
Kildemosen   19.00 1044 GongGong DSIO    
Kildemosevej 22   19.00 1045 Kildemosen Søhus-Stige    
5000 Odense C   19.30 1046 GongGong Søhus-Stige    
    19.30 1047 Kildemosen DSIO    
                   
                   
Skt. Klemens-Fangel   19.00 1048 Langtved KRIF    
Ved Skt. Klemens Hallen   19.00 1049 SKFIF Årslev    
Dahlsvej 1   19.30 1050 Langtved Årslev    
5260 Odense S   19.30 1051 SKFIF KRIF    
                   
                   
Posten   19.00-20.00 1052 Posten B. 67    
Kildemosevej 20   19.00-20.00 1053 FK Utopia OB    
5000 Odense C                  
   

Spilletid 2×30 minutter

         
                   
                   

 

Runde 6

                 
Mandag 22/3                
Sp.sted Dommer Kl. K-nr. Hold   Hold Resultat
Posten   19.00 1054 Posten Langtved    
Kildemosevej 20   19.00 1055 FK Utopia SKFIF    
5000 Odense C   19.30. 1056 Posten SKFIF    
    19.30 1057 FK Utopia Langtved    
                   
                   
Søhus-Stige   19.00 1058 DSIO OB    
Bispeengen 3   19.00 1059 Søhus-Stige B. 67    
5270 Odense N   19.30. 1060 DSIO B. 67    
    19.30 1061 Søhus-Stige OB    
                   
                   
Kildemosen   19.00 1062 KRIF GongGong    
Kildemosevej 22   19.00 1063 Årslev Kildemosen    
5000 Odense C   19.30. 1064 Årslev GongGong    
    19.30 1065 KRIF Kildemosen    
                   
   

SLUT 2020-2021