OldBoys Sæson 2021 – 2022

 

Pr. 16/12 2021

Nr.

Klub

Kampe

Vundet

Uafgjort

Tabt

Mål

Mål

Point

                   
1 DSIO  6 5 1 0 21 4 16
2 OB 6 5 0 1 20 4 15
3 SKFIF 7 5 0 2 18 6 15
4 BK Posten 6 4 0 2 18 8 12
5 Søhus/Stige boldklub 4 3 0 1 14 6 9
6 Gong Gong 6 2 2 2 6 14 8
7 Langtved 4 2 0 2 9 15 6
8 Kildemosen  6 1 0 5 6 19 3
9 B. 67-Junior 6 0 1 5 6 18 1
10 FK Utopia 4 0 0 4 1 13 0
11 B. 67 – 2 3 0 0 3 1 13 0

 

Runde 1

                 

Mandag 1/11

                 
Sp.sted Dommer Kl. K-nr. Hold   Hold Resultat
OB Gert Irming 19.45 1000 DSIO Gong Gong 0 0
Sdr. Boulevard 172 Sebastian Røling 19.45 1001 Posten OB 0 3
5000 Odense C Gert Irming 20.15 1002 DSIO FK Utopia 5 0
  Sebastian Røling 20.15 1003 Gong Gong OB 0 4
  Sebastian Røling 20.45 1004 Posten FK Utopia 2 1
                 
                 
Søhus-Stige Poul Løvendahl 19.00 1005 Søhus/Stige Langtved 7 2
Bispeengen 3 Keld Jeppesen 19.00 1006 Kildemosen B. 67Junior 3 0 Afbud
5270 Odense N Poul Løvendahl 19.30 1007 Søhus/Stige SKFIF 0 1
  Keld Jeppesen 19.30 1008 Langtved Kildemosen 2 1
  Keld Jeppesen 20.00 1009 B.67Junior SKFIF 0 Afbud 3
                   

 

Runde 2

                 

Mandag 15/11

                 
Sp. sted Dommer Kl. K-nr. Hold Hold Resultat
                   
  Chris Andersen 19.45 1010 Posten SKFIF 2 0
OB Klaus Jørgen Petersen 19.45 1011 OB B.67 -2 6 1
Sdr. Boulevard 172 Chris Andersen 20.15 1012 Posten B.67 -2 4 0
5000 Odense C Klaus Jørgen Pedersen 20.15 1013 OB   SKFIF 3 1
  Chris Andersen 20.45 1014 SKFIF B.67 -2 3 0
                   
                   
                 
  Sebastian Røling 19.00 1015 DSIO Kildemosen 6 1
Kildemosen Keld Jeppesen 19.00 1016 Gong Gong B.67 junior 1 1
Kildemosevej 22 Sebastian Røling 19.30 1017 DSIO B.67 junior 4 1
5000 Odense C Keld Jeppesen 19.30 1018 Gong Gong Kildemosen 2 0
                   

 

 

 

Runde 3

                 

Mandag 13/12

                 
Sp. sted Dommer Kl. K-nr. Hold Hold Resultat
  Henrik B. Pedersen 19.00 1019 DSIO Posten 4 1
Kildemosen Gert Irming 19.00 1020 Gong gong FK Utopia 3 0afbud
Kildemosevej 22 Henrik B. Pedersen 19.30 1021 DSIO OB 2 1
5000 Odense C Gert Irming 19.30 1022 Gong gong   Posten 0 9
  Henrik B. Pedersen 20.15 1023 OB  FK Utopia 3 0afbud
                   
  Poul Løvendahl 19.00 1024 Søhus/Stige Kildemosen 4 1
Søhus/Stige Keld Jeppesen 19.00 1025 Langtved SKFIF 1 5
Bispeengen 3 Keld Jeppesen 19.30 1026 Søhus/Stige B. 67junior 3 2
5270 Odense N Poul Løvendahl 19.30 1027 Kildemosen SKFIF 0 5
  Poul Løvendahl 20.00 1028 Langtved B. 67junior 4 2

 

Efterår slut

 

Runde 4

                 

Mandag 17/1

                 
Sp. sted Dommer Kl. K-nr. Hold Hold Resultat
  Keld Jeppesen 19.00 1029 FK Utopia Søhus/Stige 2 2
Søhus-Stige Poul Løvendahl 19.00 1030 Langtved B.67-2 5 0
Bispeengen 3 Keld Jeppesen 19.30 1031 FK Utopia Langtved 1 2
5270 Odense N Poul Løvendahl 19.30 1032 Søhus-Stige B.67-2 2 1
                   
                 
  Henrik B. Petersen 19.00 1033 Posten Kildemosen 1 0
Kildemosen Klaus J. Petersen 19.00 1034 OB B.67Junior 3 2
Kildemosevej 22 Henrik B. Petersen 19.30 1035 Posten B.67Junior 2 1
5000 Odense C Klaus J. Petersen 19.30 1036 OB   Kildemosen 3 0

 

 

Runde 5

                 

Mandag 14/2

                 
Sp. sted Dommer Kl. K-nr. Hold Hold Resultat
Søhus-Stige Poul Løvendahl 19.00 1037 Posten Søhus-Stige    
Bispeengen 3 Gert Irming 19.00 1038 OB Langtved    
5270 Odense N Poul Løvendahl 19.30 1039 Posten Langtved    
  Gert Irming 19.30 1040 OB Søhus-Stige    
                   
                 
  Henrik B. Petersen 19.00 1041 DSIO SKFIF    
Kildemosen Keld Jeppesen 19.00 1042 Gong Gong B.67-2    
Kildemosevej 22 Henrik B. Petersen 19.30 1043 FK Utopia SKFIF    
5000 Odense C Keld Jeppesen 19.30 1044 DSIO B.67-2    
  Keld Jeppesen 20.00 1045 FK Utopia B.67-2    
  Henrik B. Petersen 20.00 1046 Gong Gong SKFIF    
                   

 

Runde 6

                 

Mandag 14/3

                 
Sp. sted Dommer Kl. K-nr. Hold Hold Resultat
  Henrik B. Petersen 19.00 1047 Kildemosen B.67-2    
Kildemosen Gert Irming 19.00 1048 FK Utopia B.67Junior    
Kildemosevej 22 Henrik B. Petersen 19.30. 1049 FK Utopia Kildemosen    
5000 Odense C Gert Irming 19.30 1050 B.67Junior B.67-2    
                   
                 
  Poul Løvendahl 19.00 1051 DSIO Søhus/Stige    
Søhus-Stige Keld Jeppesen 19.00 1052 Gong Gong Langtved    
Bispeengen 3 Keld Jeppesen 19.30. 1053 DSIO Langtved    
5270 Odense N Poul Løvendahl 19.30 1054 Gong Gong Søhus/Stige