Super Masters sæson 2019 – 2020

 

 

Pr. 14/11

. Klub K V U T Mål P
1 OB 8 6 1 1 21 4 19
2 B.1913 5 4 1 0 18 4 13
3 Årslev 5 4 0 1 16 6 12
4 Brylle-Tommerup 8 3 1 4 14 14 10
5 Kerteminde 8 2 1 5 10 27 7
6 Lumby IF 88 8 0 0 8 0 24 0

 

Runde 1                      
Onsdag 23/10                    
Sp. Sted Dommer Kl.  K-nr Hold   Hold Resultat    
Lumby IF 88 Preben Dahl 19:00 5000 B.1913 Årslev 3 1    
Ceciliecej 4   19:00 5001 OB Lumby IF 88 3 0 UK  
5270 Odense N Preben Dahl 19:30 5002 B.1913 OB 1 1    
    19:30 5003 Årslev Lumby IF 88 3 0 UK  
    20:00 5004 B.1913 Lumby IF 88 3 0 UK  
  Preben Dahl 20:00 5005 Årslev OB 3 2    
                       
Runde 2                      
Onsdag 30/10                    
Sp. Sted Dommer Kl.  K-nr Hold   Hold Resultat    
Kerteminde Henning Lolck 19:00 5006 OB Kerteminde 6 0    
Kerteminde Stadion Poul E. Bak 19:00 5007 Lumby IF 88 Brylle-Tommerup 0 3 UK  
Ved hallen Henning Lolck 19:30 5008 OB Brylle-Tommerup 1 0    
  Poul E. Bak 19:30 5009 Lumby IF 88 Kerteminde 0 3 UK  
  HenningLolck 20:00 5010 Kerteminde Brylle-Tommerup 2 2    
                       
Runde 3                      
Onsdag 6/11                    
Sp. Sted Dommer Kl.  K-nr Hold   Hold Resultat    
Allesø Keld Jeppesen 19:00 5011 B.1913 Kerteminde 4 0    
Spurvelundvej 20 Sebastian Røhling 19:00 5012 Årslev Brylle-Tommerup 2 0    
5270 Odense N Keld Jeppesen 19:30 5013 B.1913 Brylle-Tommerup 7 2    
  Sebastian Røhling 19:30 5014 Årslev Kerteminde 7 1    
                       
Runde 4                      
Onsdag 13/11                    
Sp. Sted Dommer Kl.  K-nr Hold   Hold Resultat    
Brylle-Tommerup   19:00 5015 Brylle-Tommerup Lumby IF 88 3 0 UK  
Tallerupvej 76 Jan Christensen 19:00 5016 Kerteminde OB 0 4    
5690 Tommerup Jan Christensen 19:30 5017 Brylle-Tommerup Kerteminde 4 1    
    19:30 5018 Lumby IF 88 OB 0 3 UK  
  Jan Christensen 20:00 5019 Brylle-Tommerup OB 0 1    
    20:00 5020 Lumby IF 88 Kerteminde 0 3 UK  
                       
Runde 5                      
Onsdag 20/11                    
Sp. Sted Dommer Kl.  K-nr Hold   Hold Resultat    
Allesø Hans Eriksen 19:00 5021 Kerteminde B.1913          
Spurvelundvej 20 Casper Fynbo 19:00 5022 OB Årslev          
5270 Odense N Hans Eriksen 19:30 5023 Kerteminde Årslev          
  Casper Fynbo 19:30 5024 OB B.1913          
Kamp flyttet til 27.11.19   20:00 5025                
                       
Runde 6                      
Onsdag 27/11                    
Sp. Sted Dommer Kl.  K-nr Hold   Hold Resultat    
Brylle-Tommerup Jan Christensen 19:00 5026 Brylle-Tommerup B.1913          
Tallerupvej 76   19:00 5027 Lumby IF 88 Årslev 0 3 UK  
5690 Tommerup Jan Christensen 19:30 5028 Brylle-Tommerup Årslev          
    19:30 5029 Lumby IF 88 B.1913 0 3 UK  
NB! Jan Christensen 20:00 5025 B.1913 Årslev          

Slut efterår

 

 
 
Runde 7                      
Onsdag 8/1                      
Sp. Sted Dommer Kl.  K-nr Hold   Hold Resultat    
Lumby IF 88   19:00 5030 B.1913 Årslev          
Ceciliecej 4   19:00 5031 OB Lumby IF 88 3 0 UK  
5270 Odense N   19:30 5032 B.1913 OB          
    19:30 5033 Årslev Lumby IF 88 3 0 UK  
    20:00 5034 B.1913 Lumby IF 88 3 0 UK  
    20:00 5035 Årslev OB          
                       
Runde 8                      
Onsdag 15/1                    
Sp. Sted Dommer Kl.  K-nr Hold   Hold Resultat    
OB   19:00 5036 OB Kerteminde          
Sdr. Boulevard 172   19:00 5037 Lumby IF 88 Brylle-Tommerup 0 3 UK  
5000 Odense C   19:30 5038 OB Brylle-Tommerup          
    19:30 5039 Lumby IF 88 Kerteminde 0 3 UK  
    20:00 5040 Kerteminde Brylle-Tommerup          
                       
Runde 9                      
Onsdag 22/1                    
Sp. Sted Dommer Kl.  K-nr Hold   Hold Resultat    
Årslev   19:00 5041 B.1913 Kerteminde          
Kirkevej 14A   19:00 5042 Årslev Brylle-Tommerup          
5792 Årslev   19:30 5043 B.1913 Brylle-Tommerup          
    19:30 5044 Årslev Kerteminde          
                       
Runde 10                      
Onsdag 29/1                    
Sp. Sted Dommer Kl.  K-nr Hold   Hold Resultat    
Lumby IF 88   19:00 5045 Brylle-Tommerup Lumby IF 88 3 0 UK  
Ceciliecej 4   19:00 5046 Kerteminde OB          
5270 Odense N   19:30 5047 Brylle-Tommerup Kerteminde          
    19:30 5048 Lumby IF 88 OB 0 3 UK  
    20:00 5049 Brylle-Tommerup OB          
    20:00 5050 Lumby IF 88 Kerteminde 0 3 UK  
                       
Runde 11                      
Onsdag 5/2                      
Sp. Sted Dommer Kl.  K-nr Hold   Hold Resultat    
    19:00 5051 Kerteminde B.1913          
    19:00 5052 OB Årslev          
    19:30 5053 Kerteminde Årslev          
    19:30 5054 OB B.1913          
Kamp Flyttet til 19.02.20   20:00 5055              
                       
Runde 12                      
Onsdag 19/2                    
Sp. Sted Dommer Kl.  K-nr Hold   Hold Resultat    
Brylle-Tommerup   19:00 5056 Brylle-Tommerup B.1913          
Tobovej 30   19:00 5057 Lumby IF 88 Årslev 0 3 UK  
5690 Tommerup   19:30 5058 Brylle-Tommerup Årslev          
    19:30 5059 Lumby IF 88 B.1913 0 3 UK  
NB!   20:00 5055 B.1913 Årslev