Veteraner sæson 2019 – 2020

 

Pr. 16/1

Nr. Klub K V U T Mål P
1 BBB 15 13 0 2 49 19 39
2 DSIO 17 11 3 3 50 28 36
3 Kildemosen 1 17 11 2 4 45 20 35
4 Kerteminde 15 10 1 4 35 23 31
5 Fædrebold (Od. KFUM) 15 10 0 5 36 27 30
6 Tved BK 15 9 1 5 39 24 28
7 Birkende  18 6 4 8 36 45 22
8 SKFIF 15 7 0 8 26 27 21
9 B.67 18 5 1 12 33 58 16
10 Holluf Pile 15 4 1 10 25 40 13
11 Hunderup FC 15 3 1 11 18 36 10
12 Nr. Åby 14 3 0 11 16 44 9
13 KBBSK 15 2 2 11 17 34 8

 

Runde 1

                   

Onsdag 23/10

                 
Sp.sted Dommer Kl. K-nr. Hold   Hold Resultat  
                     
Odense KFUM Klaus J Pedersen 19:00 2000 Hunderup FC SKFIF 0 1  
Rismarksvænget 11 Prvoslav Pavlovis 19:00 2001 DSIO Kildemosen 1 2 2  
5200 Odense V Klaus J Pedersen 19:30 2002 Hunderup FC DSIO 1 3  
  Prvoslav Pavlovis 19:30 2003 SKFIF Kildemosen 1 1 5  
  Klaus J Pedersen 20:00 2004 Hunderup FC Kildemosen 1 1 6  
  Prvoslav Pavlovis 20:00 2005 SKFIF DSIO 1 2  
                     
Birkende Gert Irming 19:00 2006 Holluf Pile Fædrebold 2 5  
Hans Tausensgade 35A Henning Lolck 19:00 2007 B.67 Birkende  1 2  
5550 Langeskov Gert Irming 19:30 2008 Holluf Pile B.67 1 5  
  Henning Lolck 19:30 2009 Fædrebold Birkende  1 3  
  Gert Irming 20:00 2010 Holluf Pile Birkende  2 3  
  Henning Lolck 20:00 2011 Fædrebold B.67 3 1  
                     
BBB Peter Nielsen 20:15 2012 KBBSK Kerteminde 0 1  
Brændekildevej 30 Kristian H Jensen 20:15 2013 Tved BK BBB 0 5  
5250 Odense SV Peter Nielsen 20:45 2014 KBBSK Tved BK 2 3  
  Kristian H Jensen 20:45 2015 Kerteminde BBB 1 5  
  Peter Nielsen 21:15 2016 KBBSK BBB 1 4  
  Kristian H Jensen 21:15 2017 Kerteminde Tved BK 0 3  
                     

Runde 2

                   

Onsdag 30/10

                 
Sp.sted Dommer Kl. K-nr. Hold   Hold Resultat  
                     
Skt. Klemens/Fangel Prvoslav Pavlovis 19:00 2018 Hunderup FC Holluf Pile 1 0  
v/skt. Klemenshallen Keld Jeppesen 19:00 2019 SKFIF Fædrebold 1 2  
Dahlsvej 1 Prvoslav Pavlovis 19:30 2020 Hunderup FC Fædrebold 0 1  
5260 Odense S Keld Jeppesen 19:30 2021 SKFIF Holluf Pile 5 1  
                     
Birkende Klaus J. Pedersen 19:00 2022 Birkende  Nr. Åby 4 0  
Hans Tausensgade 35A Poul E. Bak 19:00 2023 DSIO B.67 3 2  
5550 Langeskov Klaus J. Pedersen 19:30 2024 B.67 Nr. Åby 1 3  
  Poul E. Bak 19:30 2025 Kildemosen 1 Birkende  0 0  
  Klaus J. Pedersen 20:00 2026 DSIO Birkende  5 2  
  Poul E. Bak 20:30 2027 Kildemosen 1 B.67 5 0  
                     
                     

Runde 3

                   

Onsdag 6/11

                 
Sp.sted Dommer Kl. K-nr. Hold   Hold Resultat  
                     
BBB Gert Irming 20:15 2028 DSIO Tved BK 1 2  
Brændekildevej 30 Manfred Hansen 20:15 2029 Kildemosen 1 BBB 3 1  
5250 Odense SV Gert Irming 20:45 2030 Kildemosen 1 Tved BK 2 1  
  Manfred Hansen 20:45 2031 DSIO BBB 3 8  
                     
Nr. Åby Jan Christensen 19:00 2032 Nr. Åby Kerteminde 0 3  
Idrætvej 7 Hans Bebe 19:00 2033 Holluf Pile KBBSK 2 0  
5580 Nr.Åby Jan Christensen 19:30 2034 Fædrebold Kerteminde 2 4  
  Hans Bebe 19:30 2035 Nr. Åby KBBSK 0 2  
  Jan Christensen 20:00 2036 Fædrebold KBBSK 4 0  
  Hans Bebe 20:00 2037 Holluf Pile Kerteminde 0 2  
                     

Runde 4

                   

Onsdag 13/11

                 
Sp.sted Dommer Kl. K-nr. Hold   Hold Resultat  
                     
BBB Prvoslav Pavlovic 20:15 2038 BBB Nr. Åby 5 1  
Brændekildevej 30 Keld Jeppesen 20:15 2039 Hunderup FC Tved BK 0 4  
5250 Odense SV Prvoslav Pavlovic 20:45 2040 SKFIF BBB 1 2  
  Keld Jeppesen 20:45 2041 Tved BK Nr. Åby 5 2  
  Prvoslav Pavlovic 21:15 2042 Hunderup FC BBB 1 4  
  Keld Jeppesen 21:15 2043 SKFIF Tved BK 2 1  
                     
Birkende Henrik B. Pedersen 19:00 2044 KBBSK B.67 4 0  
Hans Tausensgade 35A Klaus J. Pedersen 19:00 2045 Kerteminde Birkende  3 3  
5550 Langeskov Henrik B. Pedersen 19:30 2046 KBBSK Birkende  1 1  
  Klaus J. Pedersen 19:30 2047 Kerteminde B.67 5 2  
                     

Runde 5

                   

Onsdag 20/11

                 
Sp.sted Dommer Kl. K-nr. Hold   Hold Resultat  
                     
BBB Chris Andersen 20:15 2048 Tved BK Holluf Pile 1 0  
Brændekildevej 30 Hans Bebe 20:15 2049 BBB Fædrebold 3 1  
5250 Odense SV Chris Andersen 20:45 2050 Tved BK Fædrebold 1 3  
  Hans Bebe 20:45 2051 BBB Holluf Pile 2 0  
                     
Birkende Henrik B. Pedersen 19:00 2052 Hunderup FC B.67 2 2  
Hans Tausensgade 35A Klaus J. Pedersen 19:00 2053 SKFIF Nr. Åby 2 0  
5550 Langeskov Henrik B. Pedersen 19:30 2054 SKFIF Birkende  2 1  
  Klaus J. Pedersen 19:30 2055 Hunderup FC Nr. Åby 2 3  
  Henrik B. Pedersen 20:00 2056 SKFIF B.67 1 2  
  Klaus J. Pedersen 20:00 2057 Hunderup FC Birkende  5 1  
                     

Runde 6

                   

Onsdag 27/11

                 
Sp.sted Dommer Kl. K-nr. Hold   Hold Resultat  
                     
Skt. Klemens/Fangel Chris Andersen 19:00 2058 Hunderup FC KBBSK 3 1  
v/Skt. Klemenshallen Klaus J Pedersen 19:00 2059 SKFIF Kerteminde 1 2  
Dahlsvej 1 Chris Andersen 19:30 2060 SKFIF KBBSK 3 2  
 5260 Odense S Klaus J Pedersen 19:30 2061 Hunderup FC Kerteminde 0 4  
                     
BBB Hans Eriksen 20:15 2062 B.67 Tved BK 2 8  
Brændekildevej 30 Preben Dahl 20:15 2063 Birkende  BBB 2 3  
5250 Odense SV Hans Eriksen 20:45 2064 B.67 BBB 4 2  
  Preben Dahl 20:45 2065 Birkende  Tved BK 2 2  
                     
Allesø Poul Løvendahl 19:00 2066 Fædrebold Nr. Åby 3 1  
Spurvelundvej 20 Kristian H. Jensen 19:00 2067 DSIO Holluf Pile 3 3  
5270 Odense N Poul Løvendahl 19:30 2068 Kildemosen 1 Fædrebold 0 2  
  Kristian H. Jensen 19:30 2069 Holluf Pile Nr. Åby 5 3  
  Poul Løvendahl 20:00 2070 Kildemosen 1 Holluf Pile 4 0  
  Kristian H. Jensen 20:00 2071 DSIO Fædrebold 2 1  
                     

Runde 7

                   

Onsdag 4/12

                 
Sp.sted Dommer Kl. K-nr. Hold   Hold Resultat  
                     
Nr. Åby Jan Christensen 19:00 2072 DSIO KBBSK 1 1  
Idrætvej 7 Hans Bebe 19:00 2073 Kildemosen 1 Nr. Åby 1 2  
5580 Nr.Åby Jan Christensen 19:30 2074 Kildemosen 1 Kerteminde 0 3  
  Hans Bebe 19:30 2075 DSIO Nr. Åby 4 0  
  Jan Christensen 20:00 2076 Kildemosen 1 KBBSK 3 1  
  Hans Bebe 20:00 2077 DSIO Kerteminde 0 2  
                     

Slut efterår

 
 

Runde 8

                   

Onsdag 8/1

                 
Sp.sted Dommer Kl. K-nr. Hold   Hold Resultat  
                     
Skt. Klemens/Fangel Peter Nielsen 19:00 2078 Hunderup FC SKFIF 1 2  
v/Skt. Klemenshallen Kristian H. Jensen 19:00 2079 DSIO Kildemosen 1              3 0  
Dahlsvej 1 Peter Nielsen 19:30 2080 Hunderup FC DSIO 0 2  
5260 Odense S Kristian H. Jensen 19:30 2081 SKFIF Kildemosen 1              1 2  
  Peter Nielsen 20:00 2082 Hunderup FC Kildemosen 1              1 2  
  Kristian H. Jensen 20:00 2083 SKFIF DSIO 2 4  
                     
Birkende Chris Andersen 19:00 2084 Holluf Pile Fædrebold 2 3  
Hans Tausensgade 35A Casper fynbo Madsen 19:00 2085 B.67 Birkende  1 3  
5550 Langeskov Chris Andersen 19:30 2086 Holluf Pile B.67 4 1  
  Casper fynbo Madsen 19:30 2087 Fædrebold Birkende  4 3  
  Chris Andersen 20.00 2088 Holluf Pile Birkende  3 2  
  Casper fynbo Madsen 20:00 2089 Fædrebold B.67 1 4  
                     
BBB Jan Christensen 20:15 2090 KBBSK Kerteminde 2 4  
Brændekildevej 30 Preben Dahl 20:15 2091 Tved BK BBB 1 2  
5250 Odense SV Jan Christensen 20:45 2092 KBBSK Tved BK 0 4  
  Preben Dahl 20:45 2093 Kerteminde BBB 0 2  
  Jan Christensen 21:15 2094 KBBSK BBB 0 1  
  Preben Dahl 21:15 2095 Kerteminde Tved BK 1 3  
                     

Runde 9

                   

Onsdag 15/1

                 
Sp.sted Dommer Kl. K-nr. Hold   Hold Resultat  
Udsat til den 260220                    
Skt. Klemens/Fangel Keld Jeppesen 19.00 2096 Hunderup FC Holluf Pile      
v/Skt. Klemenshallen Poul Erik Bak 19:00 2097 SKFIF Fædrebold      
Dahlsvej 1 Keld Jeppesen 19:30 2098 Hunderup FC Fædrebold      
5260 Odense S Poul Erik Bak 19:30 2099 SKFIF Holluf Pile      
                     
Nr. Åby Jan Christensen 19:30 2100 Birkende  Nr. Åby 3 1  
Idrætvej 7 Hans Bebe 19:30 2101 DSIO B.67 6 1  
5580 Nr.Åby Jan Christensen 20:00 2102 B.67 Nr. Åby 4 0  
  Hans Bebe 20:00 2103 Kildemosen 1 Birkende  5 1  
  Jan Christensen 20:30 2104 DSIO Birkende  6 0  
  Hans Bebe 20:30 2105 Kildemosen 1 B.67 5 0  
                     
                     

Runde 10

                   

Onsdag 22/1

                 
Sp.sted Dommer Kl. K-nr. Hold   Hold Resultat  
                     
BBB Chris Andersen 19:30 2106 DSIO Tved BK      
Brændekildevej 30 Keld Jeppesen 19:30 2107 Kildemosen 1 BBB      
5250 Odense SV Chris Andersen 20:00 2108 Kildemosen 1 Tved BK      
  Keld Jeppesen 20:00 2109 DSIO BBB      
                     
Nr. Åby Jan Christensen 19:30 2110 Nr. Åby Kerteminde      
Idrætvej 7   19:30 2111 Holluf Pile KBBSK 0 3 UK
5580 Nr.Åby Jan Christensen 20:00 2112 Fædrebold Kerteminde      
  Hans Bebe 20:00 2113 Nr. Åby KBBSK      
  Hans Bebe 20:30 2114 Fædrebold KBBSK      
    20:30 2115 Holluf Pile Kerteminde 0 3 UK
                     

Runde 11

                   

Onsdag 29/1

                 
Sp.sted Dommer Kl. K-nr. Hold   Hold Resultat  
                     
BBB Keld Jeppesen 20:15 2116 BBB Nr. Åby      
Brændekildevej 30 Poul Løvendal 20:15 2117 Hunderup FC Tved BK      
5250 Odense SV Keld Jeppesen 20:45 2118 SKFIF BBB      
   Poul Løvendal 20:45 2119 Tved BK Nr. Åby      
  Keld Jeppesen 21:15 2120 Hunderup FC BBB      
   Poul Løvendal 21:15 2121 SKFIF Tved BK      
                     
Birkende Klaus Jørgen Pedersen 19:00 2122 KBBSK B.67      
Hans Tausensgade 35A Henrik B. Pedersen 19:00 2123 Kerteminde Birkende       
5550 Langeskov Klaus Jørgen Pedersen 19:30 2124 KBBSK Birkende       
  Henrik B. Pedersen 19:30 2125 Kerteminde B.67      
                     

Runde 12

                   

Onsdag 5/2

                 
Sp.sted Dommer Kl. K-nr. Hold   Hold Resultat  
                     
BBB Peter Nielsen 20:15 2126 Tved BK Holluf Pile      
Brændekildevej 30 Kristian H. Jensen 20:15 2127 BBB Fædrebold      
5250 Odense SV Peter Nielsen 20:45 2128 Tved BK Fædrebold      
  Kristian H. Jensen 20:45 2129 BBB Holluf Pile      
                     
Nr. Åby Hans Bebe 19:30 2130 Hunderup FC B.67      
Idrætvej 7 Chris Andersen 19:30 2131 SKFIF Nr. Åby      
5580 Nr.Åby  Hans Bebe 20:00 2132 SKFIF Birkende       
  Chris Andersen 20:00 2133 Hunderup FC Nr. Åby      
   Hans Bebe 20:30 2134 SKFIF B.67      
  Chris Andersen 20:30 2135 Hunderup FC Birkende       
                     

Runde 13

                   

Onsdag 19/2

                 
Sp.sted Dommer Kl. K-nr. Hold   Hold Resultat  
                     
Skt. Klemens/Fangel Poul Erik Bak 19:00 2136 Hunderup FC KBBSK      
v/Skt. Klemenshallen Anders V. Hansen 19:00 2137 SKFIF Kerteminde      
Dahlsvej 1 Poul Erik Bak 19:30 2138 SKFIF KBBSK      
5260 Odense S Anders V. Hansen 19:30 2139 Hunderup FC Kerteminde      
                     
BBB Kristian H. Jensen 20:15 2140 B.67 Tved BK      
Brændekildevej 30 Peter Nielsen 20:15 2141 Birkende  BBB      
5250 Odense SV Kristian H. Jensen 20:45 2142 B.67 BBB      
  Peter Nielsen 20:45 2143 Birkende  Tved BK      
                     
Nr. Åby Jan Christensen 19:30 2144 Fædrebold Nr. Åby      
Idrætvej 7 Hans Bebe 19:30 2145 DSIO Holluf Pile      
5580 Nr.Åby Jan Christensen 20:00 2146 Kildemosen 1 Fædrebold      
  Hans Bebe 20:00 2147 Holluf Pile Nr. Åby      
  Jan Christensen 20:30 2148 Kildemosen 1 Holluf Pile      
  Hans Bebe 20:30 2149 DSIO Fædrebold      
                     

Runde 14

                   

Onsdag 26/2

                 
Sp.sted Dommer Kl. K-nr. Hold   Hold Resultat  
                     
Nr. Åby Hans Bebe 19:30 2150 DSIO KBBSK      
Idrætvej 7 Jan Christensen 19:30 2151 Kildemosen 1 Nr. Åby      
5580 Nr.Åby Hans Bebe 20:00 2152 Kildemosen 1 Kerteminde      
  Jan Christensen 20:00 2153 DSIO Nr. Åby      
  Hans Bebe 20:30 2154 Kildemosen 1 KBBSK      
  Jan Christensen 20:30 2155 DSIO Kerteminde