Veteraner sæson 2020 – 2021

 

Nr. Klub K V U T Mål P
1 KRIF              
2 Birkende              
3 Fædrehold              
4 DSIO              
5 HPTI              
6 BBB              
7 Nr. Åby              
8 FC Amanda              
9 FC Hunderup              
10 Kerteminde              
11 B. 67              
12 Kildemosen              
13 SKFIF              
14 Posten              
15 Tved              

 

Runde 1

                 
Onsdag 28/10                
Sp.sted Dommer Kl. K-nr. Hold   Hold Resultat
Birkende Peter Nielsen 19.00 2000 KRIF Birkende    
Hans Tausensgade 35 A Kristian H Jensen 19.00 2001 Fædreholdet DSIO    
5550 Langeskov Peter Nielsen 19.30 2002 KRIF Fædreholdet    
  Kristian H Jensen 19.30 2003 Birkende DSIO    
  Peter Nielsen 20.00 2004 KRIF DSIO    
  Kristian H Jensen 20.00 2005 Birkende Fædreholdet    
                   
                   
Nr. Åby Gert Irming 19.15 2006 HPTI BBB    
Idrætsvej 7 Hans Bebe 19.15 2007 Nr. Åby FC Amanda    
5580 Nr. Åby  Gert Irming 19.45 2008 HPTI NR. Åby    
  Hans Bebe 19.45 2009 BBB FC Amanda    
   Gert Irming 20.15 2010 HPTI FC Amanda    
  Hans Bebe 20.15 2011 BBB NR. Åby    
                   
                   
Kildemosen Poul Løvendahl 19.00 2012 FC Hunderup Kerteminde    
Kildemosevej 22 Keld Jeppesen 19.00 2013 B. 67 Kiledmosen    
5000 Odense C Poul Løvendahl 19.30 2014 FC Hunderup B. 67    
  Keld Jeppesen 19.30 2015 Kerteminde Kiledmosen    
  Poul Løvendahl 20.00 2016 FC Hunderup Kiledmosen    
  Keld Jeppesen 20.00 2017 Kerteminde B. 67    
                   

 

Runde 2

                 
Onsdag 11/11                
Sp.sted Dommer Kl. K-nr. Hold   Hold Resultat
Posten   19.00 2018 SKFIF Posten    
Kildemosevej 20   19.00 2019 Tved KRIF    
5000 Odense C   19.30 2020 SKFIF Tved    
    19.30 2021 Posten KRIF    
    20.00 2022 SKFIF KRIF    
    20.00 2023 Posten Tved    
                   
                   
Nr. Åby   19.00 2024 Nr. Åby FC Hunderup    
Idrætsvej 7   19.00 2025 FC Amanda Kerteminde    
5580 Nr. Åby   19.30 2026 Nr. Åby Kerteminde    
    19.30 2027 FC Amanda FC Hunderup    
                   
                   
BBB   19.45 2028 HPTI B. 67    
Brændekildevej 30   19.45 2029 BBB Kildemosen    
5250 Odense SV   20.15 2030 HPTI Kildemosen    
    20.15 2031 BBB B. 67    
                   

 

Runde 3

                 
Onsdag 25/11                
Sp.sted Dommer Kl. K-nr. Hold   Hold Resultat
BBB   19.45 2032 Fædrehold HPTI    
Brændekildevej 30   19.45 2033 DSIO Tved    
5250 Odense SV   20.15 2034 DSIO BBB    
    20.15 2035 Fædreholdet Tved    
    20.45 2036 Fædreholdet BBB    
    20.45 2037 DSIO HPTI    
                   
                   
Birkende   19.00 2038 B. 67 KRIF    
Hans Tausensgade 35 A   19.00 2039 Kildemosen Birkende    
5550 Langeskov   19.30 2040 B. 67 Birkende    
    19.30 2041 Kildemosen KRIF    
                   
                   
Skt. Klemens -Fangel   19.00 2042 FC Hunderup SKFIF    
Ved Skt. Klemens Hallen   19.00 2043 Kerteminde Posten    
Dahlsvej 1   19.30 2044 FC Hunderup Posten    
5260 Odense S   19.30 2045 Kerteminde SKFIF    
                   

 

Runde 4

                 
Onsdag 9/12                  
Sp.sted Dommer Kl. K-nr. Hold   Hold Resultat
Kildemosen   19.00 2046 Nr. Åby B. 67    
Kildemosevej 22   19.00 2047 FC Amanda Kildemosen    
5000 Odense C   19.30 2048 Nr. Åby Kildemosen    
    19.30 2049 FC Amanda B. 67    
                   
                   
BBB   19.45 2050 HPTI FC Hunderup    
Brændekildevej 30   19.45 2051 BBB Tved    
5250 Odense SV   20.15 2052 HPTI Tved    
    20.15 2053 BBB Kerteminde    
    20.45 2054 BBB FC Hunderup    
    20.45 2055 HPTI Kerteminde    
                   
                   
Posten   19.00 2056 SKFIF Fædreholdet    
Kildemosevej 20   19.00 2057 Posten DSIO    
5000 Odense C   19.30 2058 SKFIF DSIO    
    19.30 2059 Posten Fædreholdet    
                   
    Efterår slut      
                   

 

Runde 5

                 
Onsdag 20/1                
Sp.sted Dommer Kl. K-nr. Hold   Hold Resultat
BBB   19.45 2060 KRIF HPTI    
Brændekildevej 30   19.45 2061 Birkende BBB    
5250 Odense SV   20.15 2062 KRIF BBB    
    20.15 2063 Birkende HPTI    
                   
                   
Nr. Åby  

19.00

2064 Fædreholdet Nr. Åby    
Idrætsvej 7   19.00 2065 Tved FC Amanda    
5580 Nr. Åby   19.30 2066 DSIO FC Amanda    
    19.30 2067 Tved Nr. Åby    
    20.00 2068 Fædreholdet FC Amanda    
    20.00 2069 DSIO Nr. Åby    
                   

 

Runde 6

                 
Onsdag 10/2                
Sp.sted Dommer Kl. K-nr. Hold   Hold Resultat
Skt. Klemens -Fangel   19.00 2070 HPTI SKFIF    
Ved Skt. Klemens Hallen   19.00 2071 BBB Posten    
Dahlsvej 1   19.30 2072 HPTI Posten    
5260 Odense S   19.30 2073 BBB SKFIF    
                   
                   
Birkende   19.00 2074 KRIF FC Hunderup    
Hans Tausensgade 35 A   19.00 2075 Kerteminde Tved    
5550 Langeskov   19.30 2076 Birkende Kerteminde    
    19.30 2077 FC Hunderup Tved    
    20.00 2078 KRIF Kerteminde    
    20.00 2079 Birkende FC Hunderup    
    20.30 2080 Birkende Tved    
                   
                   
Kildemosen   19.00 2081 Fædreholdet B. 67    
Kildemosevej 22   19.00 2082 DSIO Kildemosen    
5000 Odense C   20.00 2083 Fædreholdet Kildemosen    
    20.00 2084 DSIO B. 67    
                   

 

Runde 7

                 
Onsdag 10/3                
Sp.sted Dommer Kl. K-nr. Hold   Hold Resultat
Posten   19.00 2085 Nr. Åby SKFIF    
Kildemosevej 20   19.00 2086 Birkende Posten    
5000 Odense C   19.30 2087 Nr. Åby Posten    
    19.30 2088 FC Amanda SKFIF    
    20.00 2089 Birkende SKFIF    
    20.00 2090 FC Amanda Posten    
                   
                   
Lumby IF 88   19.00 2091 FC Hunderup Fædreholdet    
Cecilievej 4   19.00 2092 Kerteminde DSIO    
5270 Odense N   19.30 2093 FC Hunderup DSIO    
    19.30 2094 Kerteminde Fædreholdet    
                   

 

Runde 8

                 
Onsdag 7/4                
Sp.sted Dommer Kl. K-nr. Hold   Hold Resultat
Birkende   19.00 2095 KRIF Nr. Åby    
Hans Tausensgade 35 A   19.00 2096 Birkende FC Amanda    
5550 Langeskov   19.30 2097 KRIF FC Amanda    
    19.30 2098 Birkende Nr. Åby    
                   
                   
Kildemosen   19.00 2099 B. 67 SKFIF    
Kildemosevej 22   19.00 2100 Kildemosen Tved    
5000 Odense C   19.30 2101 Kildemosen Posten    
    19.30 2102 B. 67 Tved    
    20.00 2103 Kildemosen SKFIF    
    20.00 2104 B. 67 Posten    
    Slut 2020-2021