Veteraner sæson 2021 – 2022

 

Pr. 17/1 2022

Hold

Klub

Kampe

Vundet

Uafgjort

Tabt

Mål

Mål

Point

                   
1 Årslev 10 6 2 2 24 11 20
2 BBB 7 6 1 0 23 6 19
3 B.67 10 5 2 3 25 20 17
4 Tved 6 5 1 0 14 5 16
5 DSIO 7 4 2 1 17 7 14
6 Odense KFUM 9 3 3 3 13 16 12
7 SKFIF 9 3 2 4 17 15 11
8 Fædreholdet (od. KFUM) 5 3 1 1 15 11 10
9 Kerteminde 7 3 1 3 17 13 10
10 Nr. Åby 7 3 1 3 10 11 10
11 FC Amanda 6 2 1 3 9 6 7
12 Ore 7 2 1 4 11 20 7
13 Birkende 7 2 0 5 7 19 6
14 Strib 2 1 0 1 8 4 3
15 KRIF 7 0 0 7 3 20 0
16  Holluf Pile 9 0 0 9 1 26 0

 

 

Runde 1

                 

Onsdag 3/11

                 
Sp.sted Dommer Kl. K-nr. Hold   Hold Resultat
Nr. Åby Chris Andersen 19.00 2000 KRIF Tved 0 3afbud
Idrætsvej 7 Hans Bebe  19.00 2001 Amanda Nr. Åby 2 0
5580 Nr. Åby Chris Andersen 19.30 2002 KRIF Amanda 0 3afbud
  Hans Bebe  19.30 2003 Tved Nr. Åby 2 0
  Chris Andersen 20.00 2004 KRIF Nr. Åby 0 3afbud
  Hans Bebe  20.00 2005 Tved Amanda 1 0
                   
                   
Birkende Preben Dahl 19.00 2006 HPTI Årslev 1 3
Hans Tausensgade 35 A Kasper Fynbo 19.00 2007 Birkende DSIO 0 4
5550 Langeskov Preben Dahl 19.30 2008 HPTI Birkende 0 2
  Kasper Fynbo 19.30 2009 Årslev DSIO 2 1
  Preben Dahl 20.00 2010 HPTI DSIO 0 3
  Kasper Fynbo 20.00 2011 Årslev Birkende 3 0

 

 

Runde 2

                 

Onsdag 17/11

                 
Sp.sted Dommer Kl. K-nr. Hold   Hold Resultat
Lumby IF 88 Provslav Pavlovic 19.00 2012 SKFIF B.67 1 2
Cecilievej 4 Preben Dahl 19.00 2013 Kerteminde Fædrehold 3 4
5270 Odense N Preben Dahl 19.30 2014 SKFIF Kerteminde 3 1
  Provslav Pavlovic 19.30 2015 B.67 Fædrehold 2 3
  Preben Dahl 20.00 2016 SKFIF Fædrehold 3 3
  Provslav Pavlovic 20.00 2017 B.67 Kerteminde 2 4
                   
                   
BBB Klaus J. Pedersen 19.45 2018 BBB Ore 6 1
Brændekildevej 30 Gert Irming 19.45 2019 Od. KFUM KRIF 3 1
5250 Odense SV Klaus J. Pedersen 20.15 2020 BBB Od.KFUM 4 0
  Gert Irming 20.15 2021 Ore KRIF 3 1
  Klaus J. Pedersen 20.45 2022 BBB KRIF 2 1
  Gert Irming 20.45 2023 Ore Od.KFUM 3 3

 

Runde 3

         
 
     

Onsdag 1/12

                 
Sp.sted Dommer Kl. K-nr. Hold   Hold Resultat
Nr. Åby Chris Andersen 19.00 2024 Amanda HPTI 3 0afbud
Idrætsvej 7 Hans Bebe 19.00 2025 Nr. Åby Od. KFUM 0 0
5580 Nr. Åby Chris Andersen 19.30 2026 Nr. Åby Årslev 0 4
  Hans Bebe 19.30 2027 Amanda Od.KFUM 1 2
  Chris Andersen 20.00 2028 Amanda Årslev 1   3
  Hans Bebe 20.00 2029 Nr. Åby HPTI 3 0afbud
                   
                   
Birkende Preben Dahl 19.00 2030 Birkende SKFIF 3 1
Hans Tausensgade 35 A Provslav Pavlovic 19.00 2031 DSIO B.67 2 2
5550 Langeskov Preben Dahl 19.30 2032 Birkende B.67 1 3
  Provslav Pavlovic 19.30 2033 DSIO SKFIF 3 1
                   
                   
TVED Boldklub Sebastian Røling 19.00 2034 Kerteminde KRIF 3 0afbud
Brændeskovvej 2 Kasper Fynbo 19.00 2035 Fædreholdet TVED   Udsat
5700 Svendborg Sebastian Røling 19.30 2036 Kerteminde TVED 1 2
  Kasper Fynbo 19.30 2037 Fædreholdet KRIF 3 0Afbud

 

Runde 4

                 

Onsdag 15/12

                 
Sp.sted Dommer Kl. K-nr. Hold   Hold Resultat
Lumby IF 88 Preben Dahl 19.00 2038 holdet er trukket SKFIF 0 3
Cecilievej 4 Keld Jeppesen 19.00 2039 Årslev B.67 2 2
5270 Odense N Preben Dahl 19.30 2053 B.67 Od.KFUM 4 2
  Keld Jeppesen 19.30 2041 Årslev SKFIF 0 0
  Preben Dahl 20.00 2042 holdet er trukket B.67 0 3
  Keld Jeppesen 20.00 2043 Årslev Od.KFUM 1 2
                   
                   
Birkende Birkende 19.00 2044 Birkende Kerteminde 0 3
Hans Tausensgade 35 A Gert Irming 19.00 2045 DSIO Fædreholdet 2 0
5550 Langeskov Birkende 19.30 2046 Birkende Fædreholdet 1 5
  Gert Irming 19.30 2047 DSIO Kerteminde 2 2
                   
                   
Søndersø Kunststofbane Chris Andersen 19.00 2048 BBB Amanda 0 0
Ullerupvej 2 Hans Bebe 19.00 2049 Ore Nr. Åby 0 2
5471 Søndersø Chris Andersen 19.30 2050 BBB Nr. Åby 5 2
  Hans Bebe 19.30 2051 Ore Amanda 0 4

 

Runde 5

                 

Onsdag 5/1

                 
Sp.sted Dommer Kl. K-nr. Hold   Hold Resultat
TVED Boldklub Casper Fynbo 19.00 2052 KRIF SKFIF 0afbud 3
Brændeskovvej 2 Er spillet 19.00 2053 B.67 Od.KFUM x x
5700 Svendborg Henrik Madsen 19.30 2054 TVED B.67 5 2
  Casper Fynbo 19.30 2055 SKFIF Od.KFUM 1 0
  Henrik Madsen 20.00 2056 KRIF B.67 0afbud 3
  Casper Fynbo 20.00 2057 TVED SKFIF 3 1
  Henrik Madsen 20.30 2058 TVED Od.KFUM 1 1
                   
                   
BBB Keld Jeppesen 19.45 2059 Strib(HPTI) BBB 2 4
Brændekildevej 30 Preben Dahl 19.45 2060 Årslev Ore 4 1
5250 Odense SV Preben Dahl 20.15 2061 Strib(HPTI) Ore 6 0
  Keld Jeppesen 20.15 2062 Årslev BBB 2 3

 

Runde 6

                 

Onsdag 19/1

                 
Sp.sted Dommer Kl. K-nr. Hold   Hold Resultat
Nr. Åby Gert Irming 19.00 2063 Amanda Birkende 2 0
Idrætsvej 7 Chris Andersen 19.00 2064 Od.KFUM DSIO 2 2
5580 Nr. Åby Gert Irming 19.30 2065 Nr. Åby DSIO 1 2
  Chris Andersen 19.30 2066 Od.KFUM Birkende 2 3
  Gert Irming 20.00 2067 Amanda DSIO 1 3
  Chris Andersen 20.00 2068 Nr. Åby Birkende 3 1
                   
                   
Lumby IF 88 Keld Jeppesen 19.00 2069 Strib(HPTI) Kerteminde 5 1
Cecilievej 4 Poul Løvendahl 19.00 2070 Årslev Fædreholdet 3 0
5270 Odense N Keld Jeppesen 19.30 2071 Strib(HPTI) Fædreholdet 6 2
  Poul Løvendahl 19.30 2072 Årslev Kerteminde 0 2
                   
                   
ORE GF Preben Dahl 19.00 2073 SKFIF BBB 0 2
Søndersø Kunststofbane Klaus J. Petersen 19.00 2074 B.67 Ore    
Ullerupvej 2 Preben Dahl 19.30 2075 SKFIF Ore 2 0
5471 Søndersø Klaus J. Petersen 19.30 2076 B.67 BBB    

 

Runde 7

                 

Onsdag 9/2

                 
Sp.sted Dommer Kl. K-nr. Hold   Hold Resultat
Nr. Åby Hans Bebe 19.00 2077 Amanda Kerteminde    
Idrætsvej 7 Chris Andersen 19.00 2078 Nr. Åby Fædreholdet    
5580 Nr. Åby Hans Bebe 19.30 2079 Amanda Fædreholdet    
  Chris Andersen 19.30 2080 Nr. Åby Kerteminde    
                 
                 
TVED Boldklub Casper Fynbo 19.00 2081 KRIF Strib(HPTI)    
Brændeskovvej 2 Henrik Madsen 19.00 2082 TVED Årslev    
5700 Svendborg Casper Fynbo 19.30 2083 KRIF Årslev    
  Henrik Madsen 19.30 2084 TVED Strib(HPTI)    

 

 

Runde 8

                 

Onsdag 23/2

                 
Sp.sted Dommer Kl. K-nr. Hold   Hold Resultat
Nr. Åby Hans Bebe 19.00 2085 SKFIF Amanda    
Idrætsvej 7 Chris Andersen 19.00 2086 B.67 Nr.Åby    
5580 Nr. Åby Hans Bebe 19.30 2087 SKFIF Nr.Åby    
  Chris Andersen 19.30 2088 B.67 Amanda    
                   
                   
BBB Keld Jeppesen 19.45 2089 Birkende BBB    
Brændekildevej 30 Poul Løvendahl 19.45 2090 TVED Ore    
5250 Odense SV Keld Jeppesen 20.15 2091 Birkende Ore    
  Poul Løvendahl 20.15 2092 DSIO BBB    
  Keld Jeppesen 20.45 2093 TVED BBB    
  Poul Løvendahl 20.45 2094 DSIO Ore    

 

Runde 9

                 

Onsdag 16/3

                 
Sp.sted Dommer Kl. K-nr. Hold   Hold Resultat
Birkende Gert Irming 19.00 2095 KRIF Birkende    
Hans Tausensgade 35 A Provslav Pavlovic 19.00 2096 TVED DSIO    
5550 Langeskov Gert Irming 19.30 2097 KRIF DSIO    
  Provslav Pavlovic 19.30 2098 TVED Birkende    
                   
                   
BBB Keld Jeppesen 19.45 2099 Kerteminde BBB    
Brændekildevej 30 Poul Løvendahl 19.45 2100 Fædreholdet Od.KFUM    
5250 Odense SV Keld Jeppesen 20.15 2101 Fædreholdet Ore    
  Poul Løvendahl 20.15 2102 Kerteminde Od.KFUM    
  Keld Jeppesen 20.45 2103 Fædreholdet BBB    
  Poul Løvendahl 20.45 2104 Kerteminde Ore