Veteraner forår 2019

 

Pr. 8 feb.

Nr. Klub K V U T MÅL P
1 KFUM 19 11 3 5 39 21 36
2 Kildemosen 16 11 2 3 35 13 35
3 Skt.Fangel 16 9 5 2 34 11 32
4 Tved 16 9 2 5 36 26 29
5 Hunderup FC 15 7 5 3 33 22 26
6 BBB 15 7 2 6 34 30 23
7 Tårup 19 6 4 9 35 47 22
8 Holluf Pile 15 6 1 8 29 31 19
9 Birkende 16 4 2 10 17 38 14
10 Nr.Åby 16 4 1 11 18 38 13
11 Otterup 11 3 3 5 21 23 12
12 Nr.Broby 16 3 0 13 22 53 9

 

Runde 1                    

Onsdag 16/1

                 
Sp.sted Dommer Kl. K-nr. Hold   Hold Resultat  
Otterup Keld Jeppesen 19:00 266 Holluf Pile BBB 2 3  
Bryggerivej 2     267 Hunderup FC        
5450 Otterup   19:30 268 Holluf Pile        
  Keld Jeppesen 19:30 269 Hunderup FC BBB 1 0  
  Keld Jeppesen 20:00 270 Holluf Pile Hunderup FC 1 4  
      271 BBB        
                     
Tårup Poul Erik Bak 19:00 272 Kildemosen Tved 2 1  
Sportsvænget 4 Gert Irming 19:00 273 KFUM Tårup 3 2  
5871 Frørup Poul Erik Bak 19:30 274 Kildemosen KFUM 0 3  
  Gert Irming 19:30 275 Tårup Tved 1 4  
  Poul Erik Bak 20:00 276 Kildemosen Tårup 1 2  
  Gert Irming 20:00 277 Tved KFUM 3 1  
                     
FC. Broby Claus Borg 19:00 278 Skt.Fangel Nr.Åby 1 1  
Egeballe 1   19:00 279 Nr.Broby Birkende 3 0 UK
5672 Broby Claus Borg 19:30 280 Skt.Fangel Nr.Broby 5 1  
    19:30 281 Nr.Åby Birkende 3 0 UK
  Claus Borg 20:00 282 Nr.Broby Nr.Åby 4 2  
    20:00 283 Birkende Skt.Fangel 0 3 UK
                     
Runde 2                    

Onsdag 23/1

                 
Sp.sted Dommer Kl. K-nr. Hold   Hold Resultat  
Tårup Casper Fynbo 19:00 288 KFUM Skt.Fangel 1 1  
Sportsvænget 4 Gert Irming 19:00 289 Tårup Nr.Åby 3 0  
5871 Frørup Casper Fynbo 19:30 290 KFUM Nr.Åby 5 1  
  Gert Irming 19:30 291 Tårup Skt.Fangel 0 4  
                     
Runde 3                    

Onsdag 30/1

                 
Sp.sted Dommer Kl. K-nr. Hold   Hold Resultat  
BBB Keld Jeppesen 19:30 292 Holluf Pile Kildemosen 0 3  
Brændekildevej 30 Preben Dahl 19:30 293 BBB Tved 1 2  
5250 Odense SV Keld Jeppesen 20:00 294 Holluf Pile Tved 5 2  
  Preben Dahl 20:00 295 BBB Kildemosen 2 1  
                     
Tårup Casper Fynbo 19:00 296 Hunderup FC KFUM 1 2  
Sportsvænget 4   19:00 297   Tårup      
5871 Frørup Poul Erik Bak 19:30 298 Hunderup FC Tårup 5 5  
    19:30 299   KFUM      
                     
Runde 4                    

Onsdag 6/2

                 
Sp.sted Dommer Kl. K-nr. Hold   Hold Resultat  
                     
Birkende Henning Lolck 19:00 304 KFUM Nr.Broby 2 0  
Hans Tausensgade 35A Gert Irming 19:00 305 Tårup Birkende 2 2  
5550 Langeskov Henning Lolck 19:30 306 KFUM Birkende 1 3  
  Gert Irming 19:30 307 Tårup Nr.Broby 4 2  
                     
                     
Runde 6                    

Onsdag 20/2

                 
Sp.sted Dommer Kl. K-nr. Hold   Hold Resultat  
FC. Broby Henning Lolck 19:00 316 Nr.Broby Hunderup FC      
Egeballe 1   19:00 317 Birkende        
5672 Broby   19:30 318 Nr.Broby        
  Henning Lolck 19:30 319 Birkende Hunderup FC      
                     
BBB Preben Dahl 19:30 320 Holluf Pile KFUM      
    19:30 321 BBB Tårup 3 0 UK
5250 Odense SV    20:00 322 Holluf Pile Tårup 3 0 UK
   Preben Dahl 20:00 323 BBB KFUM      
                     
Runde 7                    

Onsdag 27/2

                 
Sp.sted Dommer Kl. K-nr. Hold   Hold Resultat  
Skt. Klemens Henning Lolck 19:00 324 Hunderup FC Skt.Fangel      
v/Skt. Klemenshallen   19:00 325   Nr.Åby      
Dahlsvej 1   19:30 326   Skt.Fangel      
5260 Odense S Henning Lolck 19:30 327 Hunderup FC Nr.Åby      
                     
Birkende Anders V. Hansen 19:00 328 Nr.Broby Holluf Pile      
Hans Tausensgade 35A Klaus J. Pedersen 19:00 329 Birkende BBB      
5550 Langeskov Anders V. Hansen 19:30 330 Nr.Broby BBB      
  Klaus J. Pedersen 19:30 331 Birkende Holluf Pile      
                     
Runde 5                    

Onsdag 6/3

                 
Sp.sted Dommer Kl. K-nr. Hold   Hold Resultat  
Nr Broby Casper Fynbo 19:00 308 Kildemosen Nr.Broby      
Egeballe 1 Gert Irming 19:00 286 Hunderup Tved      
5672 Broby Casper Fynbo 19:30 310 Kildemosen Birkende      
  Gert Irming 19:30 311 Tved Nr.Broby      
  Casper Fynbo 20:00 284 Hunderup FC Kildemosen      
  Gert Irming 20:00 309 Tved Birkende      
                     
Mangler sted og dato                    
                     
    19:00 312 Skt.Fangel Holluf Pile      
    19:00 313 Nr.Åby BBB      
    19:30 314 Skt.Fangel BBB      
    19:30 315 Nr.Åby Holluf Pile      
                     
                     
    19:00 300 Kildemosen Skt.Fangel      
    19:00 301 Tved Nr.Åby      
    19:30 302 Kildemosen Nr.Åby      
    19:30 303 Tved Skt.Fangel